Байерн взе своето при визитата си на Майнц

22:34, 21.10.2023
Чете се за: 01:40 мин.
байерн взе своето визитата майнц

Отборът на Байерн Мюнхен стигна до очакван успех с 3:1 при визитата си на предпоследния в подреждането Майн в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Момчетата на Томас Тухел започнаха срещата много силно и набързо си осигуриха солиден аванс от 2:0 след попаденията на Кингсли Коман в 11-ата и на Хари Кейн в 16-ата минута.

За английския нападател това бе гол №10 с екипа на "баварците", който идва в неговия в 11-и двубой след трансфера му от Тотнъм през лятото.

Домакините от Майнц, които заедно със съставите на Бохум и Кьол са единствените все още без успех дотук през кампанията, все пак намалиха пасива си малко преди почивката чрез Антони Каси.

Този гол обаче по никакъв начин не промени развоя на мача и в 59-ата минута Леон Горецка оформи крайното 3:1 в полза на Байерн с удар от границата на наказателното поле.

С успеха грандът от Мюнхен събра 20 точки на 3-ото място в подреждането, докато Майнц заема предпоследната 17-ата позиция с едва 2 пункта.