България е на 1/4-финал на световното първенство по футбол Socca 6

българия финал световното първенство футбол socca
09:16, 17.09.2022
Чете се за: 02:30 мин.

Националният отбор на България се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол Socca 6 (5 + 1), което се провежда в унгарската столица Будапеща. "Лъвовете" победиха с 2:1 Латвия.

През първото полувреме двата отбора създадоха няколко добри ситуации за гол, но попадение така и не падна. Още в първите секунди на втората част обаче нашите поведоха с гол на Влади Бахъров, който стреля почти от центъра, топката се отби в играч на латвийците и влезе в мрежата им.

В 23-ата мин. "трикольорите" вече имаха два гола аванс. Павлин Кузов центрира към Димитър Видев, който с гърди насочи топката към опразнената врата за 2:0. 11 мин. преди края на срещата латвийците върнаха едно попадение чрез Емилс Кнапсис. До края България можеше да стигне до нов гол, но удар на Видев срещна гредата.

Днес тимът ни излиза в битка за място на полуфиналите срещу Полша.

Съставът на България:

Вратари: Георги Василев (Евротур), Димитър Каров (Амиго Северозапад)

Защитници: Даниел Николов (МФК Булгари), Цветелин Анжелов (Амиго Северозапад), Любомир Миладинов (AFC Bloka Huniors), Недко Бръмчев (Наказателно отделение), Станислав Василев (Амиго Северозапад)

Полузащитници: Димитър Видев (Амиго Северозапад), Юлиан Христов (AFC Bloka Huniors), Владимир Бахъров (Амиго Северозапад)

Нападатели: Ивайло Върбанов (AFC Bloka Huniors), Павлин Кузов (AFC Bloka Huniors), Цветан Трайков (AFC Bloka Huniors)

08:02, 24.04.2024
Коди Милър-Макинтайър и Баскония загубиха от Реал Мадрид на старта на плейофите в Евролигата
07:35, 24.04.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Очаквайте: Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България" в сряда от 20:00 ч. по БНТ 3
07:00, 24.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Спортни новини 24.04.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 24.04.2024
Арсенал разгроми Челси на "Емиратс" и временно дръпна с три точки на върха във Висшата лига
00:23, 24.04.2024
Чете се за: 02:45 мин.