България на четвърто място по медали от Европейското по бокс за младежи в Хърватия

българия четвърто медали европейското бокс младежи хърватия
Снимка: БФ Бокс
16:05, 24.03.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Българският национален отбор по бокс зае престижното четвърто място в класирането по медали при мъжете от Европейското първенство до 22 години в Пореч, Хърватия.

Нашите боксьори се представиха на много високо ниво, като спечелиха четири отличия от шампионата.

Носителят на Купа „Странджа“ Радослав Росенов донесе златен медал в категория до 60 килограма. Рами Киуан се поздрави със сребърно отличие при 75-килограмовите, а Ергюнал Себахтин (48 кг) и Николай Маринов (57 кг) грабната бронзови медали.

Това представяне донесе на България позиция в Топ 5 в крайното класиране. Лидер е Италия с 2 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала. На второ място е Турция (2-0-4), а третата позиция е за Украйна (1-3-2). Със същия актив като България са още Азербайджан и Грузия.

В отборното класиране нашите национали заемат пето място. Боксьорите ни са спечелили 16 точки, с една по-малко от четвъртия Грузия. Първата позиция се дели от Украйна и Турция с по 27 точки, а трети са националите на Италия с 25.

На Европейското първенство взеха участие 216 боксьори от 39 държави.

Българските национали по футбол до 16 г. стартираха с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА
14:39, 23.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Българските таекуондисти спечелиха още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“
14:34, 23.04.2024
Димитър Кузманов загуби от белгиец на тенис турнир в Острава
13:41, 23.04.2024
Георги Глушков откри младежкия форум „Огласи визията си. Бъди информиран, подготвен, ангажиран“
13:33, 23.04.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Филип Филипов и Стоян Орманджиев: Феновете не трябва да бъдат лишавани от правото си да бъдат на стадиона (ВИДЕО)
13:12, 23.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Валентин Чакъров: Между 10 и 13 хил. души на отбор ще подкрепят Левски и ЦСКА в дербито (ВИДЕО)
12:59, 23.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Симоне Индзаги: Три години с шест трофея и финал в Шампионска лига е трудно за осъзнаване
Чете се за: 03:57 мин.
Денвър Нъгетс се наложи над Лос Анджелис Лейкърс с кош със сирената на Джамал Мъри
10:52, 23.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Българските национали по бокс влизат в битки за шест медала на европейското първенство
10:38, 23.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.