живо българия северна ирландия два гола неделев
20:20, 12.10.2021
7172
Чете се за: 02:47 мин.

Българският национален отбор по футбол победи Северна Ирландия с 2:1 и по този начин постигна втори успех в група "C" на квалификациите за Световното първенство в Катар догодина.

Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" бе излъчен пряко в ефира на БНТ 1 и онлайн в спортната секция на сайта bntnews.bg.

Гостите от Северна Ирландия поведоха в резултата в 35-ата минута, когато Патрик Макнеър центрира отдясно в наказателното поле на България. Джош Магенис стреля с глава, а Иван Караджов спаси, но топката попадна в краката на Конър Уошингтън, който не сгреши при добавката. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след намеса на ВАР главният рефер Алексей Кулбаков посочи центъра.

Второто полувреме на срещата в София започна блестящо за селекцията на Ясен Петров. В 53-ата минута появилият се като резерва Илиян Илиев центрира една полувисока топка в наказателното поле на Северна Ирландия, която бе засечена от Тодор Неделев. Полузащитникът на България стреля от воле и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Пийкок-Феръл, за 1:1!

България осъществи пълен обрат в срещата в 63-ата минута! Кирил Десподов центрира с външен фалц в наказателното поле на гостите и намери Ивайло Чочев. Халфът заложи топката за голмайстора Неделев, който с безпощаден изстрел от границата на наказателното поле разпечата за втори път вратата на Северна Ирландия.

Това бе достатъчно за България да спечели срещата и да запише втори успех в квалификационна група "C", където заема третото място във временното класиране с 8 точки.

Стартовите състави:

България: 1. Иван Караджов, 5. Петко Христов, 3. Андреа Христов, 2. Иван Турицов, 21. Димитър Велковски, 4. Радослав Цонев, 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев, 14. Борислав Цонев, 11. Кирил Десподов (К), 19. Атанас Илиев.

Северна Ирландия: 1. Бейли Пийкок-Фарел, 4. Даниел Балард, 20. Крейг Каткарт, 5. Том Фланаган, 11. Шейн Фъргюсън, 17. Пади Макнеър, 8. Стивън Дейвис, 2. Конър Брадли, 21. Джош Магенис, 15. Джордан Томсън, 9. Конър Уошингтън.

Корабът "Вера Су": Морски капитани в защита на турските си колеги