България поведе с голям аванс в отборното класиране на Европейското по худ. гимнастика в Иразел

българия поведе голям аванс отборното класиране европейското худ гимнастика иразел
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
21:35, 17.06.2022

Продължава силното представяне на България на европейското първенство по художествена гимнастика в Израел.

Боряна Калейн и Стилияна Николова се класираха за финалите на всички уреди и на многобоя, като поведоха с голям аванс в отборното класиране на шампионата на Стария континент, който се провежда в Тел Авив.

България докосва титлата в отборната надпревара на 38-ото европейско първенство по художествена гимнастика. Индивидуалните ни състезателки Боряна Калейн и Стилияна Николова осигуриха 13 точки преднина основния ни конкурент Италия. Битката ще се реши след изпълненията на ансамблите утре.

Калейн и Николова изиграха програмите си чисто и без грешки, за което бяха и подобаващо оценени. Боряна води в общото класиране за квалификациите, следвана от София Рафаели от Италия и Стилияна Николова.

„Играя като на всяко едно друго състезание. Във всяко състезание има трепет, емоция и вълнение, обаче съм свикнала и се справя с това. Определено има какво още да покаже и да се желае. Трябва да си изиграем съчетанията по най-добрия начин, пък каквото стане“, заяви Стилияна Николова пред БНТ.

Утре състезанието продължава с индивидуален многобой и ансамбли. БНТ 3 ще излъчи българските групи. От 13.40 часа българско време ще играят Стилияна Николова и Боряна Калейн, а от 19.00 часа на килима в Тел Авив ще стъпи българският ансамбъл.

Футболният отбор на БНТ не успя да се класира за елиминациите на турнира в Албена
Военният министър: Ускорената модернизация на Българската армия е без алтернатива