България разгроми Естония за втора поредна победа на Евроволей 2023 за мъже до 17 години

българия започна победа участието евроволей 2023 волейбол години
Снимка: БФ Волейбол
20:49, 20.07.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 17 години се наложи с 3:0 (25:15, 25:12, 25:21) срещу Естония във втория си мач от груповата фаза на европейското първенство, което се провежда в Подгорица, Черна Гора.

Българският тим, воден от селекционера Десислава Величкова, имаше превъзходство на блокада и в атака, като приключи срещата за точно 100 минути.

Жасмин Величков беше най-резултатен за втория пореден успех в полза на "трикольорите" с 14 точки. Съотборникът му Константин Манолев добави още 13 точки.

За Естония с 8 точки се отличи Андрес Йефанов.

Българите диктуваха изцяло събитията на полето и в трите части на двубоя, като бяха особено категорични в първия и втория гейм, спечелени съответно с 25:15 и 25:12.

В следващия си двубой националите на България се изправят срещу Белгия. Мачът е в петък от 13:30 часа. До момента белгийците имат победа и поражение.