България съсече Казахстан с гол в 94-ата минута (ВИДЕО)

19:29, 27.03.2018
Чете се за: 02:04 мин.

Българският национален отбор по футбол постигна първата си победа за 2018 година. "Лъвовете" се наложиха с 2:1 над водения от Станимир Стоилов тим на Казахстан в контрола, играна на стадион "Панчо Арена" във Фелчут, Унгария.

Отборът ни откри резултата в 23-ата минута след точно изпълнена дузпа от Ивелин Попов, но в 56-ата резервата Тунгишбайев изравни.

Съставът на Петър Хубчев стигна до успеха дълбоко в добавеното време с гол на Николай Бодуров.

-----

Селекционерът на България Петър Хубчев направи четири промени от мача с Босна и Херцеговина (0:1). Той пусна като титуляри Страхил Попов, Цветомир Панов, Симеон Славчев и Станислав Манолев, които започнаха от първата минута на схема 4-2-3-1, след като преди три дни в Разград бе избрал 3-5-2. Четиримата замениха Михаил Александров, Петър Занев, Ивайло Чочев и Божидар Чорбаджийски.

Станимир Стоилов е вторият българин, който води национален тим срещу родината си. Преди 55 години Лозан Коцев е селекционер на Судан при равенството 1:1 на стадион "Васил Левски".

Още в 4-ата минута Станислав Манолев прати топката над греда след удар с глава.

Последваха възможности за промяна на резултата пред Сейдахмет и Симеон Славчев, но и двамата не намериха целта.

В 23-ата минута Станислав Манолев направи отличен пробив отдясно и бе повален от защитник на Казахстан в наказателното поле. Съдията Томаш Богнар отсъди дузпа, която бе реализирана от Ивелин Попов. До края на полувремето и двата отбора не направиха нищо запомнящо се.

След подновяването на играта футболистите на Стоилов взеха инициативата и създадоха куп положения пред Пламен Илиев.

В 51-ата минута Муртазайев удари горна греда след удар от няколко метра. Малко след това Пламен Илиев се намеси решително, след като изпревари Сейдахмет в решителния момент.

В 56-ата минута Тунгишбайев изравни. Той се възползва от елементарна грешка в защитата на България и вкара с мощен шут във вратата пазена от Пламен Илиев.

Спас Делев отговори с анемичен удар, който Плотников улови с лекота.

Петър Хубчев опита да промени развоя на събитията с няколко смени. В игра се появиха Тодор Неделев, Радослав Кирилов, Мартин Райнов и Михаил Александров на местата на Манолев, Славчев, Миланов и Панов.

Голмайсторът Ивелин Попов беше сменен от Чочев в 68-ата минута, а капитанската лента сложи Николай Бодуров.

В 78-ата минута Казахстан пропиля отлична възможност да поведе в резултата. Муртазаев надбяга двамата централни защитници Бодуров и Божиков и се устреми сам срещу Илиев, но в последния момент бе настигнат и стреля слабо в ръцете на вратаря.

Футболистите на Станимир Стоилов продължиха да бъдат по-активни, но не стигаха до голови положения.

В добавеното време на мача Радослав Кирилов бе съборен на границата на наказателно поле и съдията отсъди пряк свободен удар. Спас Делев застана зад топката и отправи прострелно центриране, което бе засечено от Николай Бодуров във вратата на Владимир Плотников.

България - Казахстан 2:1
1:0 Ивелин Попов (23-дузпа)
1:1 Тунгишбайев (56)
2:1 Николай Бодуров (90+4)

България: Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Цветомир Панов (60-Михаил Александров), Георги Костадинов, Симеон Славчев (60-Мартин Райнов), Станислав Манолев (57-Тодор Неделев), Ивелин Попов (68-Ивайло Чочев), Георги Миланов (57-Радослав Кирилов), Спас Делев
Треньор: Петър Хубчев

Казахстан: Владимир Плотников, Сергей Малий, Йевгений Постников, Исламбек Куат, Бауиржан Исламхан (90+3-Нури Алип), Бактиор Зайнутдинов, Йеркебулан Сейдахмет (77-Юрий Перцух), Роман Муртазаев (89-Елдос Ахметов), Гафуржан Суюмбаев, Сергей Кижниченков (46-Еркебулан Тунгишбаев), Абзал Бейсебек

Чете се за: 00:47 мин.
Красимир Балъков: Дори и да минем през баражи, няма да има проблем да запазим статута си в Първа лига
Чете се за: 03:32 мин.
Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия
00:02, 26.04.2024
Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"
23:31, 25.04.2024
Прошко Прошков пред БНТ за прехвърлянето на "Герена" в общинска собственост: Днес дадохме само предварително съгласие
21:30, 25.04.2024