България ще срещне Нидерландия след успеха над Естония

българия срещне нидерландия успеха естония
20:24, 09.04.2022

Националният отбор на България за мъже под 20 години, който е воден от Мартин Стоев, ще се изправи срещу Нидерландия в решителен двубой за класиране на Европейското първенство 2022, съобщиха от Българската федерация по волейбол.

Младите лъвове се наложиха категорично над Естония с 3:0 гейма (25:19, 25:12, 25:14) във втория си двубой от група "F" на надпреварата, която се провежда в зала „Христо Ботев“.

Родните представители доминираха изцяло в мача. Те взимаха аванс, задържаха го докрай и не позволиха противодействие от страна на съперника.

Пълното предимство позволи на селекционера Мартин Стоев да даде шанс на повече състезатели за изява, като почти всички момчета влязоха в игра. Въпреки това България запази лидерството си и взе категорична победа.

Така националите ни записаха втора чиста победа и са водачи в класирането с 6 точки и без загубен гейм. Нидерландците също отбелязаха две победи, след като във втория ден надиграха Дания с 3:0. Но след загубения гейм срещу Естония, заемат втора позиция в таблицата.

Битката за първото място между Българя и Нидерландия е на 10 април от 18.00 часа. Преди това Естония излиза срещу Дания.

Старт на снимките на най-новия български сериал "Вина" по БНТ
От специалните ни пратеници: В навечерието на вота - какво очакват французите от следващия президент?