Българските атлети заслужиха общо 15 медала (3 златни, 6 сребърни и 6 бронзови) на балканския шампионат за мъже и жени в Клуж Напока, Румъния, който се проведе през изминалия уикенд 19-20 септември.
Спортист номер 1 на България за 2015-а година Габриела Петрова взе две титли в хоризонталните скокове.
Впечатление направи и Марк Славов, който подобри националния рекорд на копие за сребърния медал.
Славов постигна 83.40, което бе най-силния резултат на българин при мъжете.

Два медала имат Инна Ефтимова (титла на 200 м и второ място на 100 м), както и Яна Копчева (гюле и диск).
Ефтимова взе и още едно сребро на 4х100 м.
Ива Александрова също има бронз (седнобой) и сребро (4х100 м), а Кристина Борукова и Елена Митева по два медала от щафетите 4х100 м (сребро) и 4х400 м (бронз).
Лиляна Георгиева също е една от атлетките, които си подобриха личния рекорд с 2:05.16 на 800 м за сребърния медал и има бронз от щафетата 4х400 м.
България е на 4-о място в класирането по медали след Украйна (12-13-7), Турция (10-3-11) и Румъния (8-14-7).
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение