България U17 завърши без грешка в груповата фаза на Евроволей 2023

19:09, 27.07.2023
българия u17 завърши без грешка груповата фаза евроволей 2023
Снимка: БФ Волейбол

Българският национален отбор по волейбол за мъже до 17 години завърши със 7 победи от 7 мача своето участие в груповата фаза на европейското първенство в Подгорица, Черна гора.

В последния си мач от група I "лъвчетата" надиграха с 3:0 (25:18, 25:11, 25:22) гейма селекцията на Гърция.

Момчетата на селекционера Десислава Величкова имаха пълен контрол върху срещата, като интригата присъстваше единствено в третата част, когато южните ни съседки на няколко пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка българите взеха своето и след 25:22 в тяхна полза сложиха точка на спора.

Най-резултатен за победата стана Константин Манолев със своите 15 точки, а 14 добави Жасмин Величков. За гърците Георгиос Коуварас реализира 11 пункта.

По този начин волейболните национали до 17 години спечелиха категорично своята групата с перфектен баланс 7-0 и само един загубен гейм в хода на турнира до момента.

В полуфиналите българите ще играят срещу подгласника в група II, който ще стане ясен по-късно тази вечер след двубоя между Полша и Италия. Двата състава излизат в директен спор за продължаване напред, като един от тях е най-вероятният съперник на "лъвчетата" в спора за място на финала. Другият вариант е отборът на Испания, който завърши групата с баланс 6-1.

Камион със зърно се обърна на магистрала "Тракия"
Йоана Илиева спечели бронз на сабя от световното първенство по фехтовка в Милано