България U20 победи Швеция на eвропейското по баскетбол в Питещ

Най-резултатен за България бе Илиян Пищиков с 24 точки. Още 15 прибави Христо Бачков, а с 12 завърши Мартин Ковачев.

България - Швеция U20 баскетбол
Снимка: БФ Баскетбол
23:00, 19.07.2024

Националният отбор на България победи Швеция в мачовете за разпределение на местата от 9-о до 16-о на европейското първенство по баскетбол за мъже до 20 години в дивизия "В" в румънския град Питещ.

Воденият от старши треньора Васил Христов български тим се наложи над съперника си с 81:74 (9:14, 24:21, 19:16, 29:23) и в събота ще спори с Великобритания. При нова победа България ще играе за деветото място, докато при загуба националите ще спорят за 11-ата позиция.

Швеция влезе по-добре в мача и поведе с 14:5 точки в средата на първата четвърт. Скандинавците имаха аванс практически през цялото първо полувреме, но в края му разликата бе само две точки в тяхна полза при 35:33.

Второто полувреме също започна по-добре за шведите, които поведоха с 8 точки, но българският тим реализира страхотна серия в края на третата и началото на четвъртата четвърт, която превърна изоставане от 44:50 в преднина от 60:51. Това бе и моментът, в който българският тим пречупи съпротивата на шведите.

За Швеция Уилям Ридерволд реализира 20 точки, а 14 прибави Вилхелм Бодинх.

Валентин Илиев: Равенството е закономерно