България зае второто място в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку

Грациите на Бъклгария се класираха на четири от четири възможни финала

Дара Малинова
20:48, 04.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.

България зае второто място във временното класиране след първата група в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Тимът е в състав Дара Малинова и Магдалена Вълкова.

Националният тим събра 121.700 точки (32.250 на обръч, 31.650 на топка, 29.300 на бухалки, 28.500 на лента). Малинова получи 32.250 на обръч, 29.300 на бухалки и 28.500 на лента, а Вълкова има 31.650 на топка.

Лидер е отборът на Израел (Альона Тал Франко и Мейтал Мааян Сумкин) с актив от 126.800 точки (33.250 на обръч, 30.950 на топка, 31.350 на бухалки, 31.250 на лента). Топ 3 се допълва от Румъния (Амалия Лика и Лиса Гарач) с 120.850 (32.200 на обръч, 29.000 на топка, 29.550 на бухалки, 30.100 на лента).

Грациите на България се класираха на четири от четири възможни финала. Дара Малинова се класира за финала на обръч с втори по сила резултат, на бухалки с трети, а на лента влиза с пети по сила резултат. Магдалена Вълкова намери място сред най-добри осем на топка с първи по сила резултат.

Съдия за България в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова която бе в панела за трудност с тяло на обръч и на бухалки.

Такъв тип състезание с необичаен регламент се провежда за първи път в историята на този спорт. Европейската купа е с общ награден фонд 40 хиляди евро.

Утре са финалите на отделните уреди при жените, при девойките и при ансамблите с участието на Калейн, на Николова и на отбора на България. Калейн ще играе на обръч, на топка и на лента, а Николова е финалистка на бухалки. За финалите се класира по една представителка от страна. Ансамбълът ще играе на финалите с пет обръча и с три ленти/две топки.

Кметът на Лондон бе преизбран за трети мандат
Рисково раждане: Майка и бебето ѝ се възстановяват след животоспасяваща операция