България загуби от Хърватия в петгеймова драма на старта на Евроволей 2022 за жени до 17 години

българия загуби хърватия петгеймова драма старта евроволей 2022 жени години
Снимка: БФ Волейбол
20:37, 16.07.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Националният отбор на България по волейбол за жени под 17 години стартира с петгеймова драматична загуба на Европейското първенство в Чехия. Тимът, воден от Диян Боюклиев, отстъпи на Хърватия с 2:3 (27:25, 19:25, 27:25, 14:25, 11:15) в първия си мач от група I в Храдец Кралове.

Така младите ни националки не успяха да запишат подобаващо начало, като взеха само точка в актива си.

Нашите момичета показаха игра на амплитуди, като редуваха силни и слаби моменти. Те демонстрираха характер в първия и третия гейм, като ги измъкнаха в най-важните моменти с решителност и устойчивост. Но след това следваха спадове. След като поведоха с 2:1, в четвъртата част нашите не запазиха възходящата линия. Допуснаха съперникът да ги разгроми, като останаха на едва 14 точки. Това доведе до равенство 2:2.

В тайбрека младите „лъвици“ не успяха да се върнат на победния път. Хърватките използваха положителните емоции от спечеления четвърти гейм и продължиха да натискат. Те поведоха с 5:2 и заиграха водеща роля. До края на гейма националките ни не успяха да направят обрат и Хърватия се поздрави с крайния успех след повече от два часа борба.

С най-голям актив за България бе Ива Дудова с 18 точки (2 аса, 1 блок). Дияна Борисова завърши с 13 точки (2 аса, 1 блок).

Във втория си мач от груповата фаза тимът ни среща Нидерландия. Двубоят е на 17 юли от 17:00 часа.