България започна с тежко поражение на световното първенство по хокей на лед в Дивизия II

Националите отстъпиха с 1:7 от Грузия.

българия започна тежко поражение световното първенство хокей лед дивизия
22:49, 22.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Българският национален отбор по хокей на лед претърпя тежко поражение с 1:7 (1:1, 2:0, 4:0) от състава на Грузия на старта на световното първенство за мъже в Дивизия II, група В.

В другите две срещи от първия кръг на шампионата, който се провежда в София, победи постигнаха още съставите на Белгия и Нова Зеландия.

Първата част беше сравнително равностойна и макар грузинците да създадоха повече възможности, българският тим стоеше много достойно на леда. Иван Карелин откри за Грузия в 11:25 минута, а за България Иван Ходулов изравни в 15:36 минута след асистенции на Никола Чальов и Янаки Гачев.

През втората част грузинците вкараха нови два гола и увеличиха аванса си на 3:1, като точни бяха Виталий Дзиов и Артьом Козюлин.

В третия период паднаха нови четири шайби в българската врата, дело на Артьом Курбатов, Борис Кочкин, Оливер Оболгогиани и Иван Маров, който се отличи и с две асистенции.

Българският вратар Димитър Димитров спаси 34 удара, като остана цял мач на леда. Колегата му на грузинската врата Иван Старостин спаси 17 шута.

Утре, отново от 20:00 часа, българският тим ще срещне състава на Белгия.