България завърши на 4-то място на Европейското първенство при 17-годишните (ВИДЕО)

15:28, 21.04.2018
Чете се за: 00:37 мин.
Волейбол
българия завърши европейското първенство годишните видео

България загуби от Турция с 1:3 (21:25, 20:25, 25:21, 19:25) и остана на четвърто място на Европейското първенство по волейбол за девойки до 17 години в софийската зала "Христо Ботев".

Възпитаничките на Стоян Гунчев започнаха лошо малкия финал и допуснаха ранно изоставане от 1:6 точки, но постепенно започнаха да намират играта си и изравниха при 7:7, а след това поведоха и с 14:11. Със серия от пет поредни точки туркините отново взеха аванс, но българките обърнаха до 18:16. Последва равностойна игра до 21:21, след което гостенките спечелиха четири поредни точки, а с това и първия гейм.

Във втората част момичетата на Бюлент Гюнеш имаха предимство от няколко точки през цялото време и удвоиха аванса си в резултата.

Българките успяха да намалят изоставането си със силна игра в третия гейм, в който наваксаха изоставане от 14:16 и с пет поредни точки в края взеха частта.

В четвъртия гейм туркините водеха през цялото време и стигнаха до крайната победа.

Александра Георгиева направи силен мач за България с 26 точки, а с 16 точки се отличи Мария Йорданова.

Сабире Караджаова завърши с 19 точки за Турция, а с 11 допринесоха Мелиса Нур Темиз и Дамла Токман.

Чете се за: 02:15 мин.
Локомотив Калининград и Радо Арсов пропуснаха да затворят финалната серия за титлата в Русия и ще играят пети решителен мач
23:06, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Перуджа отново срази Монца у дома и е само на още една победа от титлата в Италия
22:08, 25.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Марица Плодвив се раздели с единствената си чуждестранна волейболистка
15:43, 25.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
България ще играе срещу Хърватия и Турция в последните си мачове от Евро 2024 по волейбол за жени до 20 г.
14:53, 25.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
България открива европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години
13:03, 25.04.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Волейболният ни тим за жени до 18 години ще стартира срещу Германия на еврошампионата в Ираклион през юли
13:01, 25.04.2024
Шампионът Марица Пд обяви, че Ахметджан Ершимшек е новият старши-треньор на тима
11:35, 25.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.