България завърши на десето място на европейското по баскетбол за мъже до 20 години в дивизия "Б"

българия завърши десето европейското баскетбол мъже години дивизия
Снимка: БФ Баскетбол
20:25, 16.07.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Националният отбор на България за мъже до 20 години завърши на десето място на европейското първенство по баскетбол в дивизия "Б" в Скопие.

В мача за деветата позиция баскетболистите на Васил Христов загубиха от Финландия със 70:78 (18:18, 21:21, 11:22, 20:17).

Мачът бе напълно равностоен до почивката, която дойде при 39:39. Първите десет минути приключиха при 18:18, а следващите десет - при 21:21.

В началото на третата четвърт обаче Финландия направи серия от 17:2 точки, с която си отвори аванс от 56:43.

До края на срещата българските баскетболисти не успяха да притиснат съперника си, играта се водеше кош за кош и скандинавците без проблеми стигнаха до успеха.

За България с по 12 точки приключиха Константин Костадинов, Кръстомир Михов и Христо Бачков.

В тима на Финландия изпъкнаха Рику Корхонен с 13 точки, Оку Федерико и Ерик Мухонен с по 12 точки и Юсо Салми с 11 точки.

Поражението от скандинавците бе едва второ за българския отбор на шампионата в Скопие, като първото бе от домакините от Република Северна Македония в груповата фаза. Българите записаха общо пет победи, като една от тях, отново в групата, бе над Чехия. Точно отборите на Чехия и Република Северна Македония излизат един срещу във финала в дивизията, който е от 22:00 часа българско време.

Проверки на НАП по морето: Как получават заплатите си работещите в курортите?
България с петима тенисисти на eвропейското лично първенство за юноши и девойки до 18 години