България завърши наравно със Северна Македония на старта на Лигата на нациите

живо българия ndash северна македония
17:41, 02.06.2022 (обновена)
7604
Чете се за: 02:35 мин.

Българският национален отбор по футбол завърши наравно 1:1 при домакинството си на Северна Македония в първия си мач от група 4 на Дивизия "C" на Лигата на нациите.

"Лъвовете" откриха резултата в 13-ата минута, когато Кирил Десподов получи топката по левия фланг, смени посоката си към центъра на терена и комбинира с Тодор Неделев. Полузащитникът на Ботев (Пловдив) с едно докосване изведе Футболист №1 на България на стрелкова позиция в наказателното поле на Северна Македония, а Десподов с едно докосване прехвърли стража Столе Димитриевски за 1:0 в полза на "трикольорите".

Пет минути след началото на второто полувреме селекцията на Благоя Милевски възстанови равенството. Елиф Елмас нахвлу в наказателното поле на България, където Андре Христов се опита да изчисти топката, но след рикошет тя попадна на краката на Милас Ристовски, който с удар от близка дистанция прати топката покрай стража Николай Михайлов за 1:1.

В добавеното време Мартин Минчев нанесе удар по посока вратата на северномакедонските "рисове", а топката се отби в ръката на Висар Муслиу, който бе в наказателното поле на гостите, а главният съдия посочи "бялата" точка, но след намеса на ВАР, 11-метровият наказателен удар бе отменен.

След равенството в Разград тимът ни се нареди на третото място във временното класиране с актив от 1 точка, колкото има и отборът на Северна Македония. Лидер е съставът на Грузия, който разгроми последния Гибралтар с 4:0.

Стартовите състави:

България: 13. Николай Михайлов, 2. Иван Турицов, 3. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 14. Антон Недялков, 17. Георги Миланов, 6. Филип Кръстев, 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев, 11. Кирил Десподов, 9. Атанас Илиев.

Северна Македония: 1. Столе Димитриевски, 11. Дарко Чурлинов, 6. Висар Муслиу, 14. Дарко Велковски, 8. Езджан Алиоски, 7. Елиф Елмас, 10. Енис Барди, 20. Стефан Спировски, 3. Стефан Ашковски, 9. Александър Трайковски, 19. Милан Ристовски.