Българската щафета в плуването остана извън финала на Европейското

българската щафета плуването остана извън финала европейското
11:35, 17.08.2022

Българската смесена щафета 4х100 метра при мъжете не успя да влезе във финала на Европейското първенство по плуване в Рим, Италия. Родният квартет завърши на 9-о място и не успя да влезе в топ 8, за да се бори за по-престижно класиране.

Калоян Левтеров (гръб), Тонислав Събев (бруст), Антъни Иванов (бътерфлай) и Дениел Нанков (свободен стил) финишираха с време 3:38.02 минути.

„Излязохме за финал, дадохме всичко от себе си, не можем да сме ядосани, защото плувахме добре. Мисля, че всички сме доволни“, сподели Антъни Иванов след последното българско участие на първенството.

Най-добро време в сериите даде тимът на Италия с 3:34.35 минути.

Финалите от последния ден на шампионата по плуване можете да гледате тази вечер от 19.00 часа по БНТ 3.

По-рано днес Йордан Янчев и Жанет Ангелова не успяха се класират за финалите на 400 метра свободен стил.

Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд
Чете се за: 00:32 мин.
Националите не успяха да се класират за финалите на уредите на европейското първенство по спортна гимнастика
20:49, 24.04.2024
Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Григор Димитров изгледа мача на Серина Уилямс срещу Ема Радукану
Вицепремиерът Атанас Пеканов: България ще придвижи първото искане за плащане по ПВУ до края на месеца