ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Българската щафета в плуването остана извън финала на Европейското

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:37 мин.
Спорт
българската щафета плуването остана извън финала европейското
Слушай новината

Българската смесена щафета 4х100 метра при мъжете не успя да влезе във финала на Европейското първенство по плуване в Рим, Италия. Родният квартет завърши на 9-о място и не успя да влезе в топ 8, за да се бори за по-престижно класиране.

Калоян Левтеров (гръб), Тонислав Събев (бруст), Антъни Иванов (бътерфлай) и Дениел Нанков (свободен стил) финишираха с време 3:38.02 минути.

„Излязохме за финал, дадохме всичко от себе си, не можем да сме ядосани, защото плувахме добре. Мисля, че всички сме доволни“, сподели Антъни Иванов след последното българско участие на първенството.

Най-добро време в сериите даде тимът на Италия с 3:34.35 минути.

Финалите от последния ден на шампионата по плуване можете да гледате тази вечер от 19.00 часа по БНТ 3.

По-рано днес Йордан Янчев и Жанет Ангелова не успяха се класират за финалите на 400 метра свободен стил.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?