Българските гимнастички на 4 финала на Купа "София"

23:02, 04.04.2021
Чете се за: 00:45 мин.
Художествена гимнастика
българските гимнастички финала купа софия

Националката Татяна Воложанина поведе в класирането на многобоя при жените и се класира за финалите на обръч и топка след изиграването на двата уреда в първия ден на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "София".

Воложанина игра силно и има сбор от 47.050 точки, след като получи 23.050 точки на обръч и 24.000 на топка.
Втора е Катерина Галкина от Беларус с 46.700 точки (22.950, 23.750), а трета е друга българка - Стилияна Николова с 44.750 точки (21.400, 23.350). Националката Ева Брезалиева се нареди четвърта с 44.500 точки (22.350, 22.150).

Стиляна Николова се класира за финала на топка, а Ева Брезалиева е финалистка на обръч.

Общо осем грации от България стартират в надпреварата. София Иванова е 10-а със сбор от 41.450, Никол Атанасова - 11-а с 41.100, Радина Томова - 12-а с 40.800, Леонор Божанова - 14-а с 39.350, а Лъчезара Пекова - 15-а с 38.350.

Утре турнирът продължава от 9.00 часа сутринта до 21.30 часа вечерта с изпълненията на бухалки и лента при девойките и при жените, както и композициите с пет ленти при ансамблите за девойки.

След изпълнението на съчетания с бухалки и лента утре ще станат ясни медалистките в многобоя както и класиралите се за финалите на вторите два уреда (бухалки и лента).

В многобоя влизат по две гимнастички от държава, във финалите при жените също се класират по две състезателки от държава!

60% паралелно преброяване на "Алфа Рисърч": "Има такъв народ" и БСП с равен брой мандати
Паралелно преброяване на 75% на "Галъп": 6 са партиите в парламента, ВМРО - на ръба