Българските национали по минифутбол отстъпиха на Азербайджан в четвъртфиналите на световното първенство

българските национали минифутбол отстъпиха азербайджан четвъртфиналите световното първенство
20:31, 02.11.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Българският национален отбор по минифутбол отпадна в четвъртфиналите на световното първенство в Рас ал Хайма, ОАЕ след загуба от състава на Азербайджан.

"Лъвовете" отстъпиха на действащия европейски шампион с 1:3, но въпреки това по нищо не отстъпваха на своя съперник, който по подобие на България прави своя дебют на шампионат на планетата.

Головете за азерите реализираха Исаев, Карилов и Несторов, за да осигурят на своя тим комфортна преднина в резултата.

"Трикольорите" все пак успяха да се върнат в битката след автогол на Гафаров, но за съжаление за повече нашите момчета нямаха сили и в крайна сметка загубиха.

Въпреки това обаче България напуска турнира с високо вдигната глава, тъй като при историческото си първо участие на подобен форум постигна четири последователни победи - над Черна гора, Япония, Оман и Англия , за да си осигури място сред най-добрите осем отбора в света.

Битката за световната титла пък продължава с пълна сила, като в полуфиналите Азербайджан ще играе срещу тима на Казахстан, който елиминира шампиона от 2017-а година Чехия с 3:2 след изпълнение на дузпу, след като в редовното време срещата завърши при равенство 3:3.

В друг четвъртфинален сблъсък бронзовият медалист от последното световно първенство Румъния надигра с 2:0 домакините от ОАЕ и в търсене на място на финала ще играе срещу Словакия и Унгария.

Как ЕС ще регулира изкуствения интелект? Пред БНТ говори вносителят на закона за новата технология