Българските национали по водна топка до 17 години с втора победа в евроквалификациите

14:33, 18.03.2023
българските национали водна топка години втора победа евроквалификациите

Българският национален отбор по водна топка за юноши до 17 години записа втората си победа на европейската квалификация в Марибор, Словения, след като надигра с 25:15 тима на Австрия.

"Лъвчетата", водени от Петър Йонов и Николай Николов – Майката, доминираха тотално срещу своите австрийски връстници, и напълно заслужено стигнаха до крайния успех, като двамата селекционери дори дадоха шанс за изява в срещата на всички свои състезатели.

Най-резултатен за победата стана Самуил Иванов, който отбеляза осем гола, а по три добавиха Веселин Ганчев и Георги Сърчалиев.

За българите това беше втори успех от началото на европейската квалификация в Марбиор, след като в петък те надиграха драматично с 15:13 домакините от Словения.

В първата си среща в четвъртък пък нашите момчетата допуснаха тежко поражение със 7:21 от един от фаворитите в групата в лицето на Франция.

Юношите ни до 17 години завършват участието си в тази група В в неделя (19 март) с мач срещу Германия от 10.30 часа българско време.

Първите два отбора в крайното класиране печелят квота за Европейското първенство по водна топка за юноши до 17 години, което ще се проведе в периода 29 юли - 5 август в Маниса, Турция.

Нургюл Салимова допусна втора поредна загуба на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат
07:10, 18.04.2024
Спортни новини 18.04.2024 г., 06:30 ч.
07:07, 18.04.2024
Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Пламен Колев и Никол Нунева се класираха за третия кръг на сингъл на турнир до 14 г. от Суперкатегория на Тенис Европа в Португалия
23:04, 17.04.2024
Александър Зверев се справи с атмосферните условия и с австриец за място на четвъртфиналите в Мюнхен
22:54, 17.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Уме Емануел: Този гол не е само за мен, сега ще бъдем по-уверени в реванша
22:47, 17.04.2024
Гергана Топалова не успя да довърши двубоя си от първия кръг на турнир в Словения
22:34, 17.04.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Ива Иванове е финалистка на двойки на турнир от категория J300 на ITF във Франция
22:29, 17.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Стамен Белчев: Мачът е отворен, ще направим всичко възможно, за да победим и продължим
22:10, 17.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Душан Керкез: Добре е да спечелим първия мач, но нищо не е приключило
21:54, 17.04.2024
Чете се за: 02:55 мин.