Български военен самолет "Спартан" ще транспортира петима тежко пострадали от Кочани към български болници. Това съобщиха от пресцентъра на Министерски съвет.

По разпореждане на премиера Росен Желязков самолетът „Спартан“ на българските военновъздушни сили отпътува за Република Северна Македония.
Самолетът ще транспортира от Скопие към български болнични заведения петима тежко пострадали при пожара в увеселително заведение в град Кочани.
В самолета пътуват български медицински екипи, съставени от лекари-реаниматори и специалисти по изгаряния.

Пострадалите ще бъдат настанения в специализираните отделения за изгаряния в лечебни заведения в София и Варна.
Освен това клиничната база в болничните заведения в София, Варна и Благоевград спешно е приведена в готовност за прием на пострадали при нужда.
Българските болници имат готовност да приемат още пострадали след координация с властите на Република Северна Македония.
Край на блокадата: Преустановен е протестът на тежкотоварните превозвачи по границите
Повторното преброяване на гласовете от вота в Косово потвърди победата на досегашния премиер
След 9-годишно прекъсване: Възстановяват редовната жп връзка между София и Солун
Политически консултации: За президента Йотова общата цел е провеждането на честни избори
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет