Балкан Ботевград пречупи Черно море за втора победа през сезона в НБЛ

19:05, 21.10.2023
балкан ботевград пречупи черно море втора победа сезона нбл
Снимка: БК Балкан Ботевград

Балкан Ботевград записа втората си победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ), надигравайки с 86:80 у дома състава на Черно море Тича в среща от 3-ия кръг на първенството.

Успехът за момчетата на Петър Златанович в "Арена Ботевград" не дойде никак лесно, тъй като гостите от Варна бяха водещи в резултата в големи периоди от второто полувреме, но в крайна сметка допуснаха да се стигне до обрат.

Шампионите от Балкан влязоха в последната четвърт с пасив от 9 точки, но изиграха силни финални минути и все пак пречупиха съпротивата на "моряците", като Девин Харис реализира ключова тройка за домакините 48 секунди преди края, а впоследствие Димитър Димитров беше на два пъти точен от наказателната линия, за да оформи и крайния резултат в срещата.

Именно Димитров стана най-резултатен за победата със своите 24 точки и 6 борби. Харис добави 13, а с 12 приключи Николай Грозев.

От другата страна Костадин Лазаров завърши със 17 пункта, а 16 вкара Тач Ънру, но въпреки това варненци остават без победа след първите три кръга в НБЛ.

В подреждането Балкан Ботевград заема временна 2-ра позиция с баланс 2-1, докато Черно море Тича е на дъното с 0-3, колкото има и тимът на Академик Пловдив.

Миньор 2015 шокира ЦСКА като гост и му нанесе първо поражение в НБЛ, Шумен също изненада Рилски спортист далеч от дома
Шефът на ЕСО: Премахването на НЕК като обществен доставчик е изискване на ЕК