Балкан Ботевград загуби втората си контрола с тима на Крайова

07:39, 25.09.2023
Чете се за: 01:17 мин.
балкан ботевград загуби втората контрола тима крайова
Снимка: БК Балкан (Ботевград)

Баскетболистите на Балкан отстъпиха на CSM Крайова във втората си контрола като гост на румънския тим. Шампионът на България загуби с 71-75 (7-15, 13-21, 23-18, 28-21). Това бе и последната проверка за "зелените" преди старта на официалните мачове в НБЛ.

Балкан не игра добре през първото полувреме, след което имаше пасив от 16 точки - 20-36. Сед почивката се представи значително по-силно и стопи изоставането си до 4 точки.

Карл-Йохан Липс бе най-резултатен с 18 точки. Илиян Пищиков отбеляза 16, 12 записа Димитър Димитров, с 8 приключи Мартин Сотиров.

За Крайова с дабъл-дабъл се отличи бившият център на Балкан Милан Милованович, той е със 17 точки и 11 овладени топки. Също със 17 точки е американецът Джейлън Грийн.

Богослов: Експулсирането на свещеници не може да е причина за затварянето на Руската църква