Балкан и Ямбол спечелиха домакинствата си в НБЛ

Шампионът Балкан се наложи над Миньор

Балкан - Шумен
20:41, 11.11.2023
Чете се за: 02:57 мин.

Шампионът Балкан се наложи над Миньор 2015 с 86:74 (25:17, 22:20, 15:13, 24:24) като домакин в Ботевград в мач от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и постигна четвърта поредна победа, с която заема второ място във временното класиране. За Миньор 2015 загубата бе трета поредна.

Ботевградчани започнаха по-добре двубоя и запазиха водачеството през цялото време. На моменти преднината им достигна 18 точки и макар Миньор 2015 да успя да се доближи под 10 точки в третата и последната част, до обрат не се стигна. На почивката Балкан водеше с 47:37, а след третата четвърт резултатът бе 62:50.

Димитър Димитров бе най-резултатен за домакините с 23 точки и 5 борби, а по 10 точки отбелязаха Николай Грозев и Девин Харис.

За Миньор 2015 Александър Милов реализира 19 точки, Константин Паисиев вкара 12 точки, а Лъчезар Тошков завърши с 10 точки, 5 борби и 6 асистенции.

Отборът на Ямбол записа домакинска победа над Спартак Плевен с 97:86 (27:21, 25:23, 21:21, 24:21) в друга среща от кръга. Двата тима се изравниха във временното подреждане с по три успеха от три мача, като плевенчани допуснаха второ поредно поражение.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, като на почивката авансът им бе 52:44, а преди последните 10 минути баскетболистите на Ямбол водеха със 73:65. В заключителните моменти преднината на домакините достигна 16 точки. Състезателите на Ямбол реализираха 16 тройки от 28 опита, срещу 10 от 26 стрелби от далечна дистанция за гостите.

Иван Лилов бе най-резултатен за домакините, като отбеляза 25 точки, от които 4 тройки и добави 6 асистенции. Питър Кис се отчете с 21 точки и 6 борби за Ямбол, а Александър Матушев вкара 17 точки, от които пет тройки.

За Спартак Плевен Родни Първис реализира 21 точки, а 19 добави Андрю Гордън.

В следващия кръг за тима на Ямбол предстои гостуване на Левски на 17 ноември, а ден по-късно Балкан ще гостува на Черноморец, докато Миньор 2015 приема старозагорския Берое. Спартак Плевен ще играе срещу ЦСКА в София на 19 ноември.

Високи разходи за отопление: Производството на оранжерийни зеленчуци може да приключи по-рано