Балкан надви Шумен след продължение и прекъсна серията си от три поредни поражения

Ботевградчани постигнаха седма победа от началото на сезона

Балкан Ботевград - Шумен
Снимка: Facebook: Balkan Botevgrad
20:13, 17.12.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Балкан Ботевград се наложи над тима на Шумен с 96:90 (17:22, 28:23, 23:24, 18:17, 10:4) след продължение като гост в среща от 12-ия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Ботевградчани прекъснаха серията си от три поредни поражения и постигнаха седма победа от началото на сезона, а състезателите на Шумен продължават с актив 4-8.

Двата състава изиграха много равностоен и интригуващ сблъсък, в който разликата не надвиши 8 точки.

Домакините от Шумен започнаха по-добре, поведоха с 8 точки в един момент и след първата четвърт имаха аванс от 22:17. Ботевградчани успяха да наваксат изоставането си до почивката и двата тима се оттеглиха при равенство 45:45.

Последва много оспорвана трета част, а преди четвъртия период баскетболистите на Шумен водеха с 69:68. И двата тима бяха близо до победата в редовното време. Домакините дръпнаха с 3 точки при 86:83 след два точни наказателни удара на Брайън Камерън при оставащи 23 секунди от четвъртата част, но Димитър Димитров изравни за Балкан с тройка 17 секунди преди края и прати двубоя в продължение. В допълнителните 5 минути гостите бяха по-ефективни и стигнаха до успеха.

Най-резултатен за Балкан бе Майки Диксън с 23 точки и 3 асистенции. Йонас Зохоре Бергстед допринесе с 16 точки и 8 борби, а Димитър Димитров се включи с 14 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Уилфрид Ликей се отличи с 28 точки и 7 борби за Шумен, а Брайън Камерън добави 21 точки, 8 борби и 6 асистенции.

В следващия кръг от НБЛ тимът на Балкан приема Левски на 22 декември, а ден по-късно отборът на Шумен ще гостува на Берое.

51% активност на вота в Сърбия към края на изборния ден
Кирил Десподов избухна с два гола при победата на неговия ПАОК над Астерас Триполис