Балкан нанесе първа загуба на Левски Лукойл в НБЛ

12:41, 20.12.2020
Чете се за: 00:41 мин.
Баскетбол
балкан нанесе първа загуба левски лукойл нбл

Отборът на Левски Лукойл загуби от гостуващия шампион Балкан (Ботевград) с 66:68 (18:17, 18:14, 13:17, 17:20) в седмия кръг в мъжкото ни първенство по баскетбол.

За "Сините" това бе първо поражение през сезона след шест поредни победи. Въпреки това, те остават начело в класирането с 13 точки, а Балкан пък излезе на трета позиция с 9 точки и мач по-малко.

След равностойна първа четвърт гостите направиха серия от 10 поредни точки и взеха аванс при 27:18, но до почивката съставът на Левски вкара 9 безответни точки, за да се оттегли на почивката с преднина от 36:31.

В началото на третата част авансът на столичани стигна осем точки при 41:33, но в последствие Балкан успя да съкрати изоставането си до 48:49 преди решителните десет минути.

В последната част ситуацията бе много напрегната, като тройка на Чавдар Костов от тима на "сините" направи резултата 66:66, 24 секунди преди края.

Кош на Тахуан Ейджи 6 секунди преди сирената даде отново аванс на Балкан, а при последната атака на Левски Христо Захариев сбърка при вкарването на топката в игра и с това донесе победата на гостите.

Ейджи бе лидер на Балкан с 15 точки и 12 борби, а Дарко Балабан добави 14 точки и 11 борби. За Левски с 18 точки изпъкна Костов, а Данило Тасич се отличи със 17 точки, 7 борби и 8 асистенции.