14:00, 28.02.2021
Чете се за: 00:41 мин.
Български баскетбол
балкан оцеля черноморец изпусна точки аванс видео

Баскетболният ни шампион - Балкан (Ботевград) започба с трудба победа третия етап от НБЛ.

Ботевградчани бяха на крачка от нещастен обрат, след като изпуснаха 20 точки аванс, но все пак победиха Черноморец (Бургас) с 92:86 у дома.

Двата отбора ще се срещнат доста скоро отново – в четвъртфиналите на турнира Купата на България в „Арена Асарел“.

В игра за „зелените“ се завърнаха възстановените от операция и контузия Марин Маринов и Здравко Христов. Крис Минков и Станимир Маринов отново останаха извън групата, въпреки че гардът на националния отбор се включи в загрявката.

Много силен мач изигра капитанът на домакините Димитър Димитров. Той наниза 21 точки, като вкара пет тройки. Крилото на българския национален отбор добави 4 борби и 5 асистенции. Тауан Аджий завърши със 17 точки. С 14 точки се отличи Сияни Чеймбърс, с по 12 – Давонте Джордан и Дарко Балабан, а с 11 – Николай Грозев.

За бургазлий Дианте Болдуин вкара 31 точки. Марвин Смит остави зад името си 19 точки, с 13 приключи капитанът Константин Коев, а Уендъл Луис игра само 26 минути и излезе за 5 лични нарушения, като вкара 12 точки.

След тази среща Балкан е с баланс 12-5, а в следващия кръг гостува на Спартак Плевен. Черноморец пък е с 8-9 и почива.

Отново опашки за ваксини пред ВМА
Адриан Андреев след най-голямата победа в кариерата си: Това е още една крачка в развитието ми като тенисист