Балкан показа шампионски манталитет и спечели първия мач от серията с Черноморец

Ботевградчани стигнаха до успеха след 84:79 в зала „Бойчо Брънзов“

21:05, 08.05.2024
БК Балкан Ботевград Васил Христов
Снимка: Startphoto.bg

Черноморец победи Балкан с 84:79 (25:22, 14:16, 22:21, 23:20) в първия мач от полуфиналната серия от Националната баскетболна лига, игран в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас.

Гостите започнаха срещата по-силно и спечелиха първата част с 25:22. Домакините намалиха изоставането си и на почивката имаха пасив от само точка.

След серия от 8 поредни пункта възпитаниците на Васил Евтимов поведоха с 5 точки при 44:39. Играчите на Васил Христов обаче отново бяха по-резултатни от своя съперник и в третата част и започнаха заключителните 10 минути от двубоя с две точки аванс.

Шампионите лишиха заключителните минути на срещата от интрига след серия от 8 безответни точки. Най-голямата преднина за ботевградчани от 13 точки дойде във финалната част.

Най-резултатен в сблъсъка бе Травис Макконико с 31 точки, а Андрей Иванов стигна до дабъл-дабъл след 18 точки и 10 борби. За победителите Йордан Минчев (11 точки и 10 борби) записа дабъл-дабъл, докато Мики Диксън отбеляза 15 пункта.

Победата е втора поредна за „зелените“ в Бургас след тази в края на редовния сезон, като Балкан остава единственият тим, победил бургазлии на техен терен.

Двубоят е повторение на миналогодишния финал. Срещата бе проследена от двукратния носител на наградата "Спортист на годината" за България Александър Везенков.

Мач №2 от серията отново ще се състои в зала „Бойчо Брънзов“ в петък, 10 май, от 19:00 часа. В серията се играе до 3 победи.