Балкан спечели двубоя с Левски в столицата

берое надигра академик пловдив българското дерби балканската лига
Снимка: БК Академик (Пловдив)
20:44, 12.02.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Балкан победи Левски със 72:59 точки в мач от Националната баскетболна лига, игран в столичната зала "Универсиада".

В първата четвърт капитанът на гостите Димитър Димитров даде преднина на тима си, а Лъчезар Димитров отбеляза първите точки за домакините. Ботевградчани изградиха преднина от седем точки, след кошове на Амад Рори и Дерик Маркс, но след серия от 8 поредни пункта "сините" поведоха с точка. Чавдар Костов и Марио Литъл осигуриха аванса на своя тим. Това бе най-резултатната част в двубоя - 21:19 в полза на "зелените". На почивката възпитаниците на Небойша Видич имаха аванс от 5 точки след 33:28.

След паузата гостите стигнаха до двуцифрен аванс при резултат 42:32 след тройка на Димитър Димитров и кош на Амад Рори. В заключителните 10 минути от сблъсъка преднината на ботевградчани нарасна до 13 точки след успешни стрелби на Дерик Маркс, Амад Рори, ДиВон Уошингтън и Димитър Димитров, което им помогна заслужено да се поздравят с успеха.

Най-резултатен в мача бе Чавдар Костов с 22 пункта.

Балкан се изкачи до 2-ата позиция в класирането с актив от 11 победи и 4 загуби. Левски е 5-и с 9 успеха и 5 поражения.

В другия двубой от деня Шумен победи Черно море с 91:71 точки.