Балкан стори немислимото и спря победната серия на Рилски спортист

балкан ботевград надви ямбол отличен завършек годината
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
20:45, 18.02.2022

Балкан победи Рилски спортист със 74:73 точки в отложен мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Това е първа загуба за самоковци през сезона и първо поражение от 23-и януари 2021 г.

В първата четвърт възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изградиха най-голямата си преднина в сблъсъка от 9 точки при 19:10. Във втората част и домакините скъсиха пасива си и на почивката изоставането им беше само точка.

След паузата баскетболистите на Небойша Видич поведоха с 12 точки за 42:31 самоковци обаче отбелязаха най-резултатните си 10 минути на паркета в зала "Арена Ботевград" и вкараха 24 точки. В заключителната четвърта част треньорът на самоковци Людмил Хаджисотиров бе изгонен заради бурна реакция и второ техническо нарушение. Ботевградчани отбелязаха цели 24 точки, за да стигнат до победата.

Най-резултатен в сблъсъка бе Дерик Маркс от отбора на победителите с 24 пункта. Трей Портър пък записа дабъл-дабъл за гостите с 15 точки и 10 борби.

Рилски спортист остава лидер в класирането с актив от 16 победи и 1 загуба. Балкан е позиция по-надолу в подреждането с 12 успеха и 4 поражения.

В друг шампионатен мач от деня Берое победи Черноморец със 100:83 точки.

БФХГ връчи специални плакети на олимпийските шампионки от ансамбъла и техните първи треньори
Бурята Юнис удари Великобритания и взе жертва - ветровете са със скорост 160 км/ч