Балкан удвои преднината си в полуфиналната серия с Левски

балкан осигури среща шампиона левски полуфиналите нбл
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
21:06, 14.05.2022

След силна последна четвърт Балкан поведе на Левски с 2-0 победи в полуфиналната серия от Националната баскетболна лига. Ботевградчани спечелиха и второто си домакинство със 76:72 точки.

Двубоят отново започна равностойно, както бе и целият първи мач в серията. Гостите поведоха с 5 точки преди почивката, а паритетът се запази и в първите минути на второто полувреме. Серия от 10-2 в началото на последния период прати Балкан напред и им осигури успеха.

Крис Минков бе лидер за победителите с 19 точки, а 16 наниза Крисчън Джоунс, който хвана и 9 борби. С 13 точки се отличи Дерик Маркс, 11 вкара Амад Рори и с 10 се включи Димитър Димитров. ДеВон Уошингтън бе единственият играч от пейката, който допринесе с точки – 7.

За Левски Зейн Ноулс завърши със 17 точки. 14 наниза Чавдар Костов, 11 вкара Джош Паркър.