Бърнли се завърна във Висшата лига

08:31, 08.04.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Бърнли

Втородивизионният Бърнли се завърна във Висшата лига, след като победи Мидълсбро с 2:1 в мач от 40-ия кръг на Чемпиъншип.

Ашли Барнс даде аванс на гостите на стадион "Ривърсайд" в Мидълзбро, след като отклони във вратата удар на Джош Браунхил.

Три минути след подновяването на играта след почивката домакините получиха дузпа за нарушение на Джош Кълън срещу Камерън Арчър. Чуба Акпом възобнови равенството с точно изпълнение на наказателния удар.

В 66-ата минута "виненочервените" възобновиха аванса си. Конър Робъртс засече с едно докосване центриране по земя на Нейтън Тела.

Бърнли заема лидерската позиция в класирането с актив от 87 точки и преднина от 21 пункта пред третия Лутън, което гарантира на възпитаниците на Венсан Компани една от първите две позиции в края на сезона. Бърнли се завръща в елита, само година след като изпадна. Мъдълсбро се намира на 4-ото място в подреждането с 67 точки.