Барселона и Наполи оставиха всичко за реванша

барселона наполи оставиха всичко реванша
21:54, 17.02.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Отборът на Барселона завърши наравно 1:1 като домакин на Наполи в първи двубой от 1/16-финалите на Лига Европа.

Гостите от Италия първи вкараха попадение в срещата на "Ноу Камп". В 29-ата минута Елиф Елмас центрира по земя в наказателното поле на "каталунците", където Пьотър Жиелински стреля от точката за изпълнение на дузпа, вратарят Тер Стеген отрази, но при добавката украинският футболист на Наполи се разписа в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 57-ата минута Барселона получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Жуан Жезус в наказателното поле при центриране отдясно на Адама Траоре. Зад топката застана Феран Торес, който със завидно самочувствие и хладнокръвие прати топката в обратния ъгъл на Алекс Мерет.

Реваншът е точно след седмица на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол.

Община Каспичан предлага 2 май да бъде обявен за официален празник на св. цар Борис I Покръстител