Барселона изпрати 2023 г. с победа над последния в Ла Лига Алмерия

Сержи Роберто отбеляза два гола за каталунците

21:57, 20.12.2023
Чете се за: 02:17 мин.
Барселона Роберт Левандовски

Барселона победи Алмерия с 3:2 в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Сержи Роберто отбеляза два гола за каталунците.

През първото полувреме на "Естадио Олимпико" в Барселона шампионите бяха по-активни в преден план. Луиш Машимиано отрази удари на Сержи Роберто и Роналд Араухо.

Възпитаниците на Шави Ернандес все пак откриха резултата в 33-ата минута. Рафиня се разписа от непосредствена близост.

Гостите обаче отговориха бързо. Лео Баптищао възобнови равенството осем минути по-късно, след като копна топката покрай Инаки Пеня. Първоначално попадението бе отменено поради засада, но голът бе зачетен след намесата на ВАР.

След почивката двата отбор продължиха да бележат. Сержи Роберто възстанови преднината на домакините. Той засече с глава центриране от ъглов удар на Рафиня.

Гостите изравниха резултата повторно, след грешка на Инаки Пеня. Вратарят изпусна топката точно на крака на Едгар Гонсалес, който я изпрати в противниковата врата.

Футболистите в "синьо-червено" все пак имаха последната дума в двубоя. В 83-ата минута Роберт Левандовски изведе Сержи Роберто сам срещу вратаря. Полузащитникът прати топката между краката на Луиш Машимиано за 3:2.

Сержи Роберто дори можеше да оформи своя хеттрик, но стреля в напречната греда в добавеното време.

Барселона се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 38 точки. Алмерия остава на последното 20-о място с 5 пункта и без победа.