Ламин Ямал и Роберт Левандовски донесиха триумфа на каталунците

от Веселин Михайлов
23:51, 24.08.2024
Чете се за: 02:50 мин.

Барселона добави още един триумф на своята сметка през новия сезон в Ла Лига. Селекцията на Ханзи Флик надделя над Атлетик Билбао с 2:1 в среща от втория кръг, изиграна на стадион „Естади Олимпик Луис Компанис“.

Каталунците стигнаха до успеха след попадения на Ламин Ямал и Роберт Левандовски, а за баските се разписа Ойхан Сансет от дузпа. По този начин „балугранас“ маркираха своята втора поредна победа през кампанията в испанския елит. От своя страна футболистите на Ернесто Валверде се представят доста неубедително до този момент.

„Лос Кулес“ заемат второто място във временното класиране с 6 точки, а баските се намират на незавидната 15-та позиция със само точка. В следващия кръг каталунците ще имат визита на Райо Валекано на 27 август (вторник), докато Атлетик ще домакинства на Валенсия ден по-късно.

Началото се оказа вълнуващо и размяната на положения затвърди тези думи. Все пак домакините ликуваха първи. В 25-та минута Алекс Падийя боксира след пряк свободен удар, но топката намери Ламин Ямал, който излъга бранител и с мощен шут от далечна дистанция откри резултата.

Каталунците получиха възможност да удвоят преднината си, но Роберт Левандовски пропусна. В 42-та минута гостите поставиха равенството на таблото. Пау Кубарси повали Алекс Беренгер в наказателното поле. ВАР се намеси и главният съдия Хесус Хил Мансано отсъди бялата точка. Зад топката застана Ойхан Сансет, който не сбърка.

През второто полувреме Левандовски се превърна в главно действащо лице и на няколко пъти изпробва рефлексите на Падийя, а удари гредата. Баските също потърсиха второто попадение, но в 75-та минута полякът блесна с пълна сила. Педри опита удар към вратата, но Падийя спаси. След това топката попадна в крака на полския нападател и той отбеляза, слагайки точка на спора.