Барселона погаси пасив от два гола и измъкна точка от Гранада

Шампионът на Испания направи равенство с предпоследния в класирането

00:02, 09.10.2023
Чете се за: 01:57 мин.
Барселона Гранада Ламин Ямал

Двубоят между Барселона и Гранада от 9-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 2:2. Шампионът на Испания погаси пасив от два гола, за да измъкне точка.

Домакинте се разписаха след едва 16 секунди игра на "Естадио Нуево Лос Карменес" в Гранада. Брайън Сарагоса стреля по земя в далечния ъгъл.

Испанецът удвои головата си сметка в 21-ата минута. Нападателят показа отлични финтове в противниковото наказателно поле, преди да стреля в близкия ъгъл.

В добавеното време на първото полувреме Ламин Ямал намали изоставането на каталунците. Тийнейджърът получи топката на задна греда и я изпрати в празната врата.

След почивката възпитаниците на Шави Ернандес заиграха по-активно в преден план и заслужено стигнаха до изравнителен гол. Резервата Сержи Роберто засече от движение подаване по земя в наказателното поле на Алехандро Балде.

В ответната атака Брайън Сарагоса имаше отлична възможност да оформи своя хеттрик, но стреля в дясната греда.

В добавеното време на сблъсъка Жоао Феликс изпрати топката с глава в противниковата врата, но попадението бе отменено заради засада на Феран Торес.

Барселона остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 21 точки. Гранада се намира на предпоследното 19-о място в подреждането с 6 пункта.