Барселона проправи път на Атлетико към титлата в Ла Лига

11:42, 12.05.2021
Чете се за: 00:32 мин.
барселона проправи път атлетико титлата лига

"Каталунците" направиха 3:3 при визитата си на състава от Валенсия и отново пропуснаха златна възможност да излязат начело в Ла Лига.

Лео Меси и компания събраха 76 точки и останаха на един пункт от лидера Атлетико Мадрид, които са и с мач повече и тази вечер приемат на своя "Уанда Метрополитано" състава на Реал Сосиедад.

От друга страна пък точката за Леванте и на теория им осигури спасяването и място в Ла Лига и през сезон 2021/22.

Двубоят на "Суидад де Валенсия" започна отлично за Барселона, след като Лионел Меси даде преднина на гостите в 26-та минута, а само осем по-късно Педри удвои.

Само в рамките на три минути обаче между 57-та и 60-та Густаво Мелеро и Хосе Луис Моралес възстановиха равенството в срещата.

Радостта на домакините не продължи дълго, тъй като в 65-та минута Осман Дембеле отново изведе Барселона напред.

Гол на Серхио Леон в 83-та минута обаче оформи крайното 3:3 и запази елитния статут на Леванте и за следващата кампания.