Барселона разгроми Осасуна на "Камп Ноу"

барселона върна четвъртото разгром валенсия
23:59, 13.03.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Барселона победи Осасуна с 4:0 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Феран Торес бе точен на два пъти преди Пиер-Емерик Обамеянг и Рики Пуч да добавят по едно попадение.

Възпитаниците на Шави Ернандес засипаха с атаки своя опонент и получиха дузпа в 14-ата минута за нарушение на Начо Видал. Феран Торес откри резултат с хладнокръвно изпълнение.

Само седем минути след първия си гол испанецът удвои головата си сметка в сблъсъка, след като бе изведен сам срещу вратаря.

В 27-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг взе пример от своя партньор в нападение и също се разписа. Габонецът стреля в долния десен ъгъл. Нападателят бележи пети гол в шест шампионатни мача.

След почивката Жерард Пике изпрати топката в противниковата врата, но попадението бе отменено заради засада.

Рики Пуч оформи крайния резултат, само две минути след като се появи на терена. С този гол Барселона се превърна в отбора с най-много различни голмайстори за един сезон в Ла Лига през 21 век - 22.

Барселона се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 51 точки. Осасуна заема 11-ото място в подреждането с 35 пункта.