Барселона с нова победа в "Ла Лига"

барселона нова победа лига
14:47, 02.10.2020
Чете се за: 00:47 мин.

Отборът на Барселона постигна втора поредна победа в първенството по футбол на Испания.

Каталунците спелелиха гостуването си на Селта (Виго) с 3:0, въпреки че още в 42-ата минута Клеман Лангле остави отбора си с 10 души на терена след като получи втори жълт картон.

В 11-тата минута играч на домакините не успя да изчисти добре. Топката попадна във Филипе Коутиньо, който пусна пас към Ансу Фати, а той реализира за 1:0.

Това е трети гол в Ла Лига през сезона за 18-годишния футболист.

Минути преди края на първото полувреме, Лангле фаулира Денис Суарез, получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Роналд Куман реагира мигновенно и пусна в игра младия уругваец Роналд Араухо, който влезе на мястото на Антоан Гризман.

В 51-ата минута Лионел Меси тръгна с дрибъл, стигна до аут линията като подаването му се отклони в крака на Лукас Оласа и влезе неспасяемо във вратата на домакините.

В последната минута на продължението, каталунците отбелязоха още един гол.

В основата му отново бе аржентинския капитан на гостите.

Той влезе на скорост в наказателното поле, ударът му бе отразен от вратаря, топката в крайна сметка стигна до Сержи Роберто, който вкара за 3:0.

В следващия кръг през уикенда играчите на Роналд Куман имат тежко домакинство на намиращия се в отлична форма "Севиля", докато "Селта" ще пътува до Памплона за мач срещу Осасуна.