Барселона с победа като гост срещу последния, изкачи се на 5-то място

10:23, 04.01.2021
Чете се за: 00:32 мин.
барселона победа гост последния изкачи

Нидерландският полузащитник Френки де Йонг донесе победата Барселона с минималното 1:0 срещу Уеска в мач от 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

С тези три точки каталунците се изкачиха на петото място в класирането с 28 точки, на 10 зад лидера Атлетико Мадрид, докато Уеска остават на дъното с 12 точки.

Гостите бяха по-активния отбор през всичките 90 минути, като създадоха цели 20 възможности за гол, като най-сериозните пропуски бяха на капитана на Барса, Лионел Меси.

Аржентинецът все пак бе замесен при гола за своя тим, когато в 27-та минута достави прекрасно подаване за Де Йонг, който с крак отклони топката във вратата на Уеска.

За капитана на Барселона мачът беше малко по-специален, тъй като беше под номер 500 за него в испанското първенство.

В самия край на срещата тимът на Уеска беше близо до това да измъкне нещо от мача, но в край на сметка тима от североизточна Испания остана с празни ръце.