Отборът на Барселона ще се изнесе от домакинския си стадион "Камп Ноу" през сезон 2023/2024, когато съоръжението ще бъде реновирано.
Ръководството на клуба получи разрешително от общинския съвет на града, за да потвърди плановете на отбора. Обновяването на стадиона ще започне през юни. През идния сезон каталунци ще могат да играят пред пълни трибуни. Година по-късно обаче футболистите ще защитават цветовете на клуба на Олимпийския стадион в Барселона, който е с капацитет 55 926 зрители.
Agreement on the transformation of Espai Barça and work on new Camp Nou to begin in June
— FC Barcelona (@FCBarcelona) April 28, 2022
Планът е Барселона да се завърне на стадион "Камп Ноу" през сезон 2024/2025 и да посреща домакинствата си при капацитет от 50%. Ремонтните дейности ще приключат, докато тече сезон 2025/2026 в Ла Лига.
"По-ранното разрушение на стадиона щеше да означава, да играем с 50% капацитет през сезон 2022/2023. За безопасността на феновете и сигурността в приходите към клуба, решихме да започнем обновяването, едва след като се преместим на Олимпийския стадион", заяви президентът на Барселона Жоан Лапорта.
От клуба твърдят, че ремонтите дейности няма да надхвърлят сумата от 1.5 млрд. евро.
Ясна е програмата на първите три кръга от футболното първенство, шампионатът се открива с мача Спартак Вн - ЦСКА 1948 на 17 юли
Лудогорец представи новите си екипи, с които ще играе в Първа лига и в европейските клубни турнири
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души