Барселона се наложи над Майорка с гол на Ламин Ямал

Каталунците се изкачиха до второто място в класирането

23:56, 08.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Ламин Ямал Барселона Жоао Кансело

Барселона победи Майорка с минималното 1:0 в първия мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Ламин Ямал отбеляза победното попадение.

Каталунците пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата през първото полувреме на Олимпийския стадион в Барселона. Рафиня бе повален в противниковото наказателно поле и спечели дузпа, но Предраг Райкович спаси изпълнението на Илкай Гюндоган.

След почивката гостите също се активизираха в преден план. Удар на Ведат Муриджи с глава се отби от напречната греда. Броени минути по-късно Ламин Ямал взе пример от своя колега и също стреля в горната греда.

Юношата на клуба обаче се превърна в героя на вечерта в 73-ата минута. Тинейджърът демонстрира отличен дрибъл и с фалцов удар в далечния ъгъл откри резултата.

Барселона се изкачи до второто място в класирането с актив от 61 точки. Майорка остава на 15-ата позиция в подреждането с 27 пункта.

БНТ 3 излъчва НА ЖИВО полуфиналите и финалите на Световната купа по модерен петобой в Кайро
Торино си тръгна с точка от визитата на Наполи след гол със задна ножица на Арналдо Санабриа