Барселона се върна на победния път в Испания

Депай
19:12, 26.09.2021

Барселона победи Леванте с 3:0 в мач от седмия кръг в Ла Лига. Мемфис Депай даде преднина на “каталунците”, а Френки Де Йонг удвои. Ансу Фати също се разписа в добавеното време на втората част, за да направи резултата класически.

След ударно начало на стадион “Камп Ноу” възпитаниците на Роналд Куман се разписаха на два пъти в първите 15 минути, за пръв път под негово ръководство.

В 6-ата минута Мемфис Депай бе повален в наказателното поле и получи дузпа. Именно нидерландецът се разписа от бялата точка и направи резултата 1:0.

Едва 8 минути по-късно неговият сънародник Люк Де Йонг бе точен за 2:0. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря от Сержиньо Дест и хладнокръвно се разписа.

След почивката домакините доминираха и в самия край на мача отново стигнаха до попадение. В първата минута от добавеното време Ансу Фати се разписа с удар извън наказателното поле, правейки резултата класически – 3:0.

Барселона остава непобеден в испанския елит. “Каталунците” са 5-и в подреждането с актив от 12 точки, но с мач по-малко. Леванте е точно над зоната на изпадащите с 4 пункта и още без победа.

Автор: Милен Костов

Жители на Монтана протестираха заради проблеми с язовирната стена на "Огоста"