Барселона се затрудни, но все пак прескочи Райо Валекано за Купата

15:50, 28.01.2021
Чете се за: 00:38 мин.
барселона затрудни все пак прескочи райо валекано купата

"Каталунците" постигнаха труден успех с 1:2 след обрат срещу втородивизионния Райо Валекано, с което се класираха за 1/4-финалите на турнира за Купата на Краля.

Мачът в Мадрид премина изцяло под контрола на възпитаниците на Роналд Куман, които удариха три греди в първия един час от двубоя.

Така, противно на логиката, домакините от Мадрид откриха резултата в 63-та минута, като точен беше Фран Гарсия.

Скоро след това обаче капитанът Лионел Меси, който се завърна след наказание, възстанови равенството.

Успехът пък донесе младия нидерландец Френки де Йонг, който се разписа десетина минути преди края на редовното време, за да класира "каталунците" сред последните осем отбора в надпреварата.

В друга 1/8 финална среща от снощи Севиля надигра Валенсия с класическото 3:0 на своя "Рамон Санчес Писхуан". Два гола за тима на Хулен Лопетеги отбеляза Люк де Йонг, а едно попадение добави Иван Ракитич.

В най-драматичния сблъсък от изминалата вечер съставът на Алмерия се наложи над Осасуна с 5:4 след изпълнение на дузпи, след като в редовното време и продълженията двата тима завършиха 0:0.