Барселона си върна второто място в класирането

Барселона победи с 2:0 Реал Сосиедад в последна среща от 35-ия кръг на испанската Ла Лига.

Станко Димов
от Станко Димов
00:26, 14.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Рафиня Барселона
Снимка: X / FC Barcelona

Барселона победи с 2:0 Реал Сосиедад в последна среща от 35-ия кръг на испанската Ла Лига. Благодарение на успеха момчетата на Шави Ернандес събраха на сметката си 76 точки и се върнаха на второто място в класирането, изпреварвайки с точка третия Жирона.

Новата звезда на каталунците Ламин Ямал откри резултата в 40-ата минута, когато беше изведен на стрелкова позиция от Илкай Гюндоган. Преди това на няколко път Тер Щеген се намесва авторитетно и предотврати откриване на резултата, а далечен удар на Рафиня се отби в десния страничен стълб на баските.

След почивката двубоят продължи да бъде интересен, но нови попадения така и падаха. В добавеното време на срещата Барселона получи право да изпълни дузпа, която беше реализираха от Рафиня за крайното 2:0.

За Реал Сосиедад загубата е втора за последните три двубоя и тимът вече е седми в класирането, като изостава с точка от шестия Бетис. До края на сезона в Ла Лига остават три кръга.