Барселона спечели контрола срещу звездите на Австралия

Барселона
16:04, 25.05.2022

Барселона победи сборен отбор, съставен от звездите на австралийския футболен елит. Каталунците се наложиха с 3:2 на стадион "Акор" в Сидни.

Усман Дембеле откри резултата, но домакините стигнаха до обрат след попадения на Рене Пископо и Адама Траоре от състава на Сидни Уондърърс. Неговият съименник от Барселона Адама Траоре изравни резултата, а Ансу Фати върна водачеството на испанския тим.

Гави проби през центъра и изведе Усман Дембеле сам срещу вратаря в наказателното поле. Французинът стреля с левия си крак по диагонала за 1:0.

След почивката Рене Пископо изравни резултата, а резервата Адама Траоре, който носи екипа на Сидни Уондърърс, даде аванс на звездния австралийски тим.

Адама Траоре взе пример от своя съименник и изравни за гостите с плътен удар от вътрешността на наказателното поле.

Резервата Ансу Фати оформи крайния резултат, за да донесе победата на своя тим. Испанецът се възползва от пробив на друга резерва Антонио Аранда.

Двубоят бе посетен от 70 174 зрители. Възпитаниците на Шави Ернандес получават почивка след продължителния сезон. Следващата им контрола е на 20 юли, а съперник е Интер Маями.