Баскетболните националки до 20 години завършиха със загуба груповата фаза на европейското първенство в Дивизия В

баскетболните националки години завършиха загуба груповата фаза европейското първенство дивизия
Снимка: FIBA
15:32, 02.08.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 20 години завърши с още една загуба участието си в груповата фаза на европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в румънския град Крайова.

Младите "лъвици" отстъпиха с 60:73 на Словакия и така останаха на 4-ото място в тази група "D" с баланс 1-3.

Двубоят започна много оспорвано, като след десет минути игра тимът ни изоставаше с 14:16. Словакия имаше предимство в подкошието, а в комбинация с многото пропуски на българките, продължи да увеличава аванса си и на почивката се откъсна с 36:27.

Серия от 11:0 за съперника едва за две минути след началото на второто полувреме направи разликата 20 за първи път в мача. Баскетболистките на Маргарита Маринкова така и не успяваха да скъсят значително дистанцията и преди последната част резултатът бе 42:60. Българският тим оказа по-сериозна съпротива през заключителния период и заличи част от пасива си, но без да застраши по-сериозно водачеството на опонента.

Най-голямата разлика дойде от играта под коша, където Словакия вкара 40 от точките си срещу едва 20 за нашите момичета.

Радина Илиева бе най-резултатна за България с 13 точки и 7 борби, по 11 точки имат Ивана Бонева и Гергана Маданкова.

По този начин селекцията на България ще продължи участието си на европейското първенство в битката за разпределение на местата между 9-о и 17-о.

Прокуратурата повдигна обвинение за убийството на психолога Иван Владимиров
България с петима състезатели на световното първенство по бадминтон в Дания (21-27 август)