Българката влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите.
Беатрис Спасова се класира за втория кръг на турнира на клей в Шимкент (Казахстан) с награден фонд 15 хиляди долара.
Българката, която влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите, победи Клаудия Гаспарович (Австрия) с 6:4, 6:2. Срещата продължи 83 минути.
23-годишната Спасова взе подаването на съперничката си в седмия гейм по пътя към успеха в първия сет. Втората част предложи шест пробива, но българката взе аванс от 4:1 и без проблеми затвори мача.
За място на четвъртфиналите тя ще играе утре срещу поставената под №7 Анна Уреке (Русия).
Джазмин Паолини напусна Ийстбърн още на старта след поражение от Татяна Мария
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?