Бенфика с комфортна преднина пред Брюж след първия мач от осминафиналите на ШЛ

Бенфика взе комфортна преднина пред Брюж, надвивайки белгийския тим с 2:0 като гост в първи мач между двата тима от 1/8-финалите на Шампионската лига.
07:43, 16.02.2023
Чете се за: 01:27 мин.

В 30-ата минута Рафа Силва от Бенфика овладя топката в наказателното поле, но ударът му се спря в десния страничен стълб.

В 45-ата минута въпреки множеството атаки на португалците домакините бяха тези, които разтърсиха мрежата. След центриране от пряк свободен удар Денис Одой беше точен, но попадението не бе зачетено заради засада.

В началото на втората част Бенфика получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Жоао Марио. Симон Миньоле докосна топката, но тя се удари в напречната греда и влетя във вратата му.

В 88-ата минута грешка в защитата на Брюж позволи на Давид Нерес да вкара втори гол във вратата на Миньоле.